Pajero Pinin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mitsubishi Pajero Pinin araçlarımızla ilgili en çok sorulan soruları bu sayfamızda topluyoruz. Buradaki sorularımızın cevaplarını kısa ve net olarak tutup, detay verilmesi gereken sorularda ise detaylı anlatımın yapıldığı sayfaya yönlendireceğiz.

Sorunuza cevap bulamazsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

  • Websitemizin Blog bölümünü ziyaret edebilirsiniz.
  • Menünün en sağında  ve Anasayfada bulunan arama bölümlerine aradığınız konuyu özetleyen kelimeler yazarak alakalı bir yazı olup olmadığına bakabilirsiniz.
  • Facebook Grubumuzun arama bölümünden alakalı konuları aratabilrsiniz. Facebook Grubumuz için Tıklayınız.
  • Facebook Grubumuzda gönderi paylaşarak yardım isteyebilirsiniz. Facebook Grubumuz için Tıklayınız.
GDI Motorlu Pinin’e LPG (Tüp) Takılır mı?

Pinin Kokpit Ailesi olarak bu soruya cevabımız kesinlikle TAKILMAZ!
Yıllardır denemeler yapıldı, bir çok olumsuz sonuç almamıza rağmen uzun vadede bir tek olumlu sonuç alınmadı. Israrla takmayan isteyene karışamayız fakat, takanda söktükten sonra aracını satarken bunu saklamasın ve kimseyi mağdur etmesin isteriz.

Pajero Pinin 1.8 GDI ve 2.0 GDI Ne Kadar Yakıyor?

1.8 ve 2.0 arasında ciddi yakıt farkı yok. Kullanıma ve aracın bakımlarına göre değişkenlik gösterir. Genellikle karşılaştığımız en düşük ve en yüksek değerleri paylaşıyoruz.
Şehiriçi: 9.5lt – 14lt
Şehirdışı: 7.1lt – 9.1lt

Pajero Pininlerin Parçası Bulunuyor mu?

Evet parçası bulunuyor, bazı parçaları yurtiçinden direkt olarak bulabiliyoruz, bazılarını muadil olarak, bazılarınıda yurtdışından siparişle alıyoruz. Bu zamana kadar parça bulunamadığı için yürümeyen araç olmadı ekibimizde.
partsouq.com yurtdışından alışveriş yaptığımız sitedir. Şase numaranızla aracınızın kataloğuna ulaşıp inceleyebilirsiniz.

Pajero Pinin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bu konuyla alakalı detaylı bir yazımız mevcuttur.
Pajero Pinin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Pajero Pinin Gaz Kelebeği Sorunu Tam Olarak Nedir?

Gaz kelebeği konusu Pajero Pinin araçları haksız bir kötü üne kavuşturmuş durumda, ancak özellikle on yıllarda bu sorun Pinin kullanıcılarının tecrübesinin artmasıyla gittikçe azalmış durumda.
Gaz kelebeğinin temizliğinin düzenli yapılmaması ve hatalı TPS ayarı sebebiyle gaz kelebeği içerisinde bulunan mıknatıslar zarar görmekte ve başımıza iş açmaktadır. İyi bakılmış ve TPS ayarı bozuk halde kullanılmamış boğaz kelebeklerinde bu sorun yaşanmamaktadır. 17 yıldır hala bozulmayan gaz kelebekleri mevcuttur. Bu boğaz kelebeğinin 2 versiyonu bulunmaktadır. Yeni versiyonlar bu riski neredeyse ortadan kaldırmış durumdadır. Bu konu hakkında daha detaylı bir yazı hazırlanacaktır. Ancak bu esnada siz Boğaz kelebeği değiştirmeden önce TPS ayarının doğru yapıldığından emin olun.
TPS Kontrolü ve Ayarlanması

Pajero Pinin ECU (Beyin) Resetlemesi Nasıl Yapılır?

Bu konu hakkında detaylı bir yazı hazırlanmıştır.
Pajero Pinin ECU (Beyin) Resetleme

Rehberimiz gün geçtikçe genişletilecektir.

©2023 Mitsubishi Pajero Pinin TR

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?