Radyatör Değişimi – Bulbasaur – 11 – Pajero Pinin

Tarih: 20.04.2019 – KM: 200.800  – Süre: 3 Saat – Maliyet: 500 TL

Merhabalar arkadaşlar,

Geçen yazımda motor bakımından bahsetmiştim, bakım sonrası rayatör suyu değişiminden sonra, radyatörün kapak civarında çatlaklar meydana gelmişti. Çatlağı farkettiğimde genişliği 1cm’den azdı. Hemen siparişi verdim ve sonraki hafta değişime götürdüm. Çatlak yaklaşık 6cm’ye ulaşmıştı.

Radyatörü KALE marka aldım Model numarasıda 347980. Alo Parçadaki ismi RADYATOR 00 – 07 PAJERO. PININ 1. 8 – 2. 0GDI – KALE 347980

481 TL fiyatı vardı vade farkıyla 502 lira civarı ödedim. 2 gün tedarik süreci sürdü 3. gün elime ulaştı.

Değişim için motorun bakımını yapan Yılmaz Akkaya ustaya götürdüm. Kısa bir sürede değişimini sağladı.

Değişim sonrası araçtaki fark, kaloriferin ısısının artması oldu. Gerçi önceki halinde de dışarıda kar varken 1. kademede orta ayarda bile sıcaklayıp cam açardım şuan dahada felaket. Klima tarafında bir etkisi olurmu bilmiyorum ama havalarda ısınmadığı için sağlıklı bir test yapamadım. 17 Yıllık radyatörümüze veda edip yeni radyatörümüzle tanıştık.

Neden KALE radyatörü tercih ettiğimi açıklayayım. Çoğunuzun tanıdığı Tulumcu Bülent abi farklı bir marka radyatör alıp takmıştı, bizim radyatörler şanzıman yağınıda soğutuyor, ve taktığı radyatör bu görevi sağlıklı bir şekilde yerine getiremiyordu. Daha sonra KALE radyatör ile değişimini yaptı yaklaşık 6 ay olmuştur. Hiçbir sorun yaşamadı. Bende buna dayanarak bu markayı seçtim. Zaten araştırmalar sonucuda şuan Pajero Pininlere alabileceğimiz en iyi muadilde bu gözüküyordu.

Fotoğrafları aşağıda paylaşıyorum. Önce kendinize sonra Pininlerinize iyi bakın, onları eskitmeyin yenileyin.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2024 Mitsubishi Pajero Pinin TR

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?