General Grabber AT3 ile Lastik Değişimi – Bulbasaur – 6 – Pajero Pinin

Tarih: 09.04.2018 – KM: 189.050  – Süre: 60 Dakika – Maliyet: 1830 TL

Merhabalar,

Bir süredir sessiz kaldım fakat bu arada boş durmadım. Sadece yaptıklarımı yazma fırsatı bulamadım. Yaklaşık 1 hafta önce lastiklerimi değiştirdim.

Aracın üzerinde 2008 üretimi Kumho 215 65 r16 kışlık lastikler bulunuyordu. Aracın eski sahibi sağolsun yazlık lastiklerini de vermişti fakat ben biraz daha agresif görünüm istediğimden onları kullanmak istemedim. Uzun bir süredir lastik arıyordum. Kafama yatan hatta çokça ilgimi çeken bir lastik buldum. Fakat stoklarda kalmamıştı. En sonunda aradığım lastiği (tam istediğim ölçülerde olmasa da) Ankarada Kutluhan Lastikçide buldum.

Bahsettiğim lastik, Continental alt yapısında bulunan General Grabber markasının AT3 lastiği. Lastik %50 – %50 tasarlanmış bir A/T lastik. Özellikle 3. jenerasyonu olan bu lastikte asfalt yeteneğini, ıslak zemin kabiliyetini arttırmak için uğraşılmış, lastik hamurunda yeni bir teknoloji kullanılmış bir lastik. Uzun araştırmalar sonucunda karar verdim. 215 65 r16 boyutlarında bir takım General Grabber AT3 aldım. Tanesine 420 lira ödedim.  Tarih olarak 2017 49. hafta üretimi olması beni çok mutlu etti.

Lastiğin görüntüsü bu şekilde.

Lastikler takılırken, siboplarıda çelik sibop ile değiştirdim, ardından yeniden rot balans yaptırdım. Lasitk değişimi + Çelik siboplar + Rot balans için 150 TL ödedim.

Henüz arazide test etme fırsatım olmadı. Asfaltta izlenimlerim iyi. Otobanda 120km hıza çıktım. Gürültülü bir lastik değil önceki kış lastiklerden daha az diyebilirim. Parke zeminde lastik sesini hissediyorum sadece. Frenleme mesafesi çok çok düştü. Henüz lastik yerden kesilmedi, Patinaj ve kızaklama olmadı. Normal kullanımda değil özellikle patinaj ve kızaklama için değişik zeminlerde test ettim zorladım. Arazi performansını merak ediyorum en kısa zamanda onunda tadına bakacağım. Yakıt artışı olduğunu hissediyorum ancak henüz depoda ölçüm yapmadım. Depoyu fulledim ancak boşalmadığı için tekrar fullemedim. Ozaman yakıt artışı ortaya çıkacak.

Şunu da belirteyim lastikler beyaz yazılı gelmiyordu kendim boyadım. Boyasız halininde fotoğrafını paylaşıyorum.

Buda daha yakından bir fotoğraf,

Arazide de beni üzmezse yakıt konusunda da abartı bir artış olmazsa 10 üzerinden 10 verebileceğim bir lastik.

3 Yorum
 1. Mert 5 sene önce

  Lastiklerden memnun kaldınız mı acaba? ayrıca 65 yerine 70 yanak olarak takılabilir mi?

  • Yazar
   Creator 5 sene önce

   Evet takılabiir ben stokta bulamadığım için 65 kullandım

 2. Emre 4 sene önce

  Merhaba lastiği nasıl boyadınız?

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2024 Mitsubishi Pajero Pinin TR

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?